Bieži uzdotie jautājumi

FAQJums noteikti ir jautājumi par Via de Cristo. Tas ir dabiski, ka cilvēkiem ir jautājumi. Šajā nelielā rakstā varat atrast atbildes uz bieži uzdotiem jautājumiem.

Kas notiek nometnē?

Nometne ir 72 stundu gara. Tā sākas ceturtdienas vakarā un beidzas svētdienas vakarā. Nometnes dienaskārtība ir ļoti strukturēta, jo ir daudz informācijas, kas ir jāpasniedz īsā laikā.

Dienaskārtībā ir ļoti maz brīvā laika. Katru dienu ir vairākas lekcijas, diskusijas, lūgšanas un dziedāšana. Dienas sākas un beidzas ar svētbrīžiem. Ēšana notiek visiem dalībniekiem kopā.

Cik maksā nometne?

Nometne ir par brīvu, jo citi par to ir jau samaksājuši!

Bet, lai rezervētu sev vietu, pieteikšanās ziedojums ir €35.-. To var samaksāt pārskaitot uz Biedrības "Latvijas Via de Cristo" bankas kontu. Nometnes beigās dalībniekiem tiek lūgts ziedot, ja viņi vēlas, pēc viņu iespējām, bet tas nav obligāti. Nometnes izmaksas katram dalībniekam ir apmēram €95.-.

Nometne tiek sponsorēta no jau esošo svētceļnieku u.c. ziedojumiem. Nepiedalīšanās gadījumā pieteikšanas ziedojums netiek atmaksāts.

Cikos sākas un beidzas nometne?

Nometne ir 72 stundu gara. Tā sākas ceturtdienas vakarā 18:00 un beidzas svētdienas vakarā.

Jūsu Sponsors aizvedīs Jūs uz nometnes vietu ceturtdienas vakarā no plkst. 17:30 līdz plkst. 18:00, kur Jūs tiksiet reģistrēti. Tad, kad visi nometnes dalībnieki būs ieradušies, pēc atklāšanas lūgšanas, viesiem atstājot nometni, dalībnieki sāks savu Via de Cristo (sp. Kristus ceļu).

Svētdienas vakarā pēc noslēguma dievkalpojuma Jūsu sponsors atkal aizvedīs Jūs mājās.

Pavadīšana uz nometni:
Noslēguma dievkalpojums:

Sponsors ir svētceļnieks, kas uzņemas atbildību aicināt kandidātu uz nometni. Tas nozīmē - palīdzēt un lūgt par kandidātu pirms nometnes, nometnes laikā un pēc trīs dienu nometnes. Sponsors palīdz, lai kandidāts atrastu mazo grupu un piedalītos Ultreya sanāksmēs. Sponsorus var salīdzināt ar krustvecākiem.

Ko man ņemt līdzi?

Guļamvietas nometnē ir otrā stāva istabās Burtniekos, ar vairākiem cilvēkiem katrā. Dažas gultas ir divstāvīgas.Tualetes un dušas atrodas tajā pašā ēkā, kur guļamistabas. Saldū guļamvietas ir četrvietīgos "blokos" ar tualeti un dušā katrā. Guļamvietas tiek iepriekš noteiktas. Ēdienreizes notiek 3 reizes dienā (brokastis, pusdienas, vakariņas). Ja Jums rodas jautājumi, jautājiet savam sponsoram. Viņš ir piedalījies nometnē un var atbildēt uz Jūsu jautājumiem.

Lietas, ko ŅEMT LĪDZ:

✓ Gultas veļa (vai guļammaiss),
✓ Dvielis, tualetes piederumi,
✓ Personīgās higiēnas lietas,
✓ ĒRTAS drēbes, atbilstošas laika apstākļiem (Burtniekos, Saldū). Kaut ko siltu, jo baznīca ir vēsa.
✓ ĒRTI apavi,
✓ Maiņas apavi (ziemā),
✓ Bībele.

Lietas, ko ATSTĀT MĀJĀS:

✗ Mobilie telefoni (lai netraucētu lekcijas un citus dalībniekus),
✗ Klēpja vai planšetdators v.tml,
✗ Fotoaparāts, videokamera, diktofons v.tml,
✗ Sporta piederumi (nebūs laika spēlēt).

Kas ir sponsors?

Sponsors ir svētceļnieks, kas uzņemas atbildību aicināt kandidātu uz nometni. Tas nozīmē - palīdzēt un lūgt par kandidātu pirms nometnes, nometnes laikā un pēc trīs dienu nometnes. Sponsors palīdz, lai kandidāts atrastu mazo grupu un piedalītos Ultreya sanāksmēs. Sponsorus var salīdzināt ar krustvecākiem.

Ja man nav sponsors, vai man tas ir vajadzīgs?

Jā, lai piedalītos nometnē, jums ir vajadzīgs sponsors. Sponsors ir tas, kas ir jau piedalījies kādā Via de Cristo nometnēm, kas aicina Jūs piedalīties. Sponsors šādā izpratnē ir drīzāk kā krusttēvs vai krustmāte, nevis tas, kas atbalsta Jūs finansiālā ziņā (bet garīgā gan).

Jums ir jābūt kristītam un iesvētītam Latvijas ev.lut. Baznīcas vai tās partnerbaznīcas draudzes loceklim un vismaz 21 gadu vecam.

Kur es varu atrast anketu, lai piedalītos nometnē?

Vispirms prasiet jūsu mācītājam, vai viņam nav iebildumi pret jūsu dalību nometnē. Ja viņam nav nekas pretī, tad elektroniski aizpildiet Kandidāta pieteikuma anketu. Ja ir jautājumi, sponsors Jums palīdzēs.

Kā lai es nokļūstu nometnes vietā?

Via de Cristo Jums viss tiks nodrošināts, ieskaitot transportu uz nometni, ko nodrošinās Jūsu sponsors.

Jūsu sponsors aizvedīs Jūs uz nometnes vietu ceturtdienas vakarā no plkst. 17:30 līdz plkst. 18:00, kur Jūs tiksiet reģistrēti. Tad, kad visi nometnes dalībnieki būs ieradušies, pēc atklāšanas lūgšanas visi viesi atstās nometni, bet dalībnieki sāks savu Via de Cristo (Kristus ceļu).

Svētdienas vakarā pēc noslēguma dievkalpojuma Jūsu sponsors atkal aizvedīs Jūs mājās.

Pavadīšana uz nometni:

Noslēguma dievkalpojums:

Kā es varu sazvanīt dalībnieku nometnes laikā?

Dalībnieki tiek lūgti izslēgt mobilos telefonus, lai netraucēt sevi un citus. Avārijas gadījumā ar dalībniekiem var sakontaktēties, sazinoties ar kandidāta sponsoru.

Es tikko piedalījos nometnē, vai jūs esat atraduši manas DeColores čības, Abrazo halātu vai Palanca spilvenu?

Ja esat kaut ko nejauši atstājuši nometnes vietā, lūdzu zvaniet/rakstiet nometņu vadītājam.

Kā es varu ziedot Latvijas Via de Cristo?

Bieži Via de Cristo svētceļnieki vēlās ziedot, lai atbalstītu nometņu rīkošanu. Jūs varat to darīt, pārskaitot ziedojumu Biedrības "Latvijas Via de Cristo" bankas kontā.

 Visi amati Latvijas Via de Cristo kustībā ir brīvprātīgi un bez atalgošanas.

VDC icon blue

Biedrība "Latvijas Via de Cristo" reģistrācijas nr. 50008116731
Swedbank LV46HABA0551017377709, SWIFT: HABALV22
Jautājumi, ierosinājumi vai ziņojumi par kļūdām mājaslapā: ✉ vdc@viadecristo.lv